Forest Race 2017

Je tomu rok, co jsem se pomátl a přihlásil se na první závod, a sice půlmaraton Forest Race 2016 na koloběžce. Tedy z koloběžkáře, co jezdí do práce a zase zpět po chodnících, jsem se vrhnul do závodění v terénu na delší vzdálenosti. Jako nováček v poli jsem tenkrát dokončil na skvělém posledním místě v čase 1:50:06.62, což mě podnítilo v dalším ježdění. O rok a téměř tisíc koloběžkových kilometrů později jsem se na startu tohoto pravidelného závodu ze seriálu rungorun.cz objevil znovu. Vzhledem k různým okolnostem od úrazů po lenost jsem poslední tři měsíce téměř nejezdil, takže očekávání před závodem byla opět velice jednoduchá - strávit celý závod na stupátku a tím dokončit s lepším časem, než o rok dříve. 

Můžu říct, že již před startem jsem uplatnil některé zkušenosti z minulého ročníku. Předně jsem nebyl oblečený jak na lov ledního medvěda, cestou na závod jsem se nevyšťavil sprintem na 5km a v přestartovním prostoru jsem doplňoval tekutiny. Na startu jsem se potom pokorně zařadil za první řadu, čímž jsem se nepletl závodníkům kategorie koloběh (cyklista + běžec) a mohl si vyrazit svoje tempo už do prvních metrů. Po prvním kilometru jsem se vzpomínkou na loňské závodění povolil do klidu a jel si to svoje v podstatě celý zbytek trasy. Tedy jel .. dvě stoupání jsem odšlapal po svých. Už jsem si zvykl, že cca na osmém kilometru přichází taková první krize, ale až ta na třináctém mi ukázala, jak nedobře jsem připraven a najeden. Na občerstvovačce na patnáctém jsem do sebe tedy naházel, co šlo, i tak jsem ale do cíle ždímal poslední zbytky sil. 

Výsledkem mého závodění byl skvělý oficiální čas 01:32:20 a krásné čtvrté místo. Tedy absolutní spokojenost - nechal jsem tam všechno a na loňský výsledek najel skoro osmnáct minut! Tak za rok zase :o)