Dovolená na Dolní Moravě

Letošní dovolenou jsme pojali ve stylu výletování po krásách českých .. letos jsme se rozhodli netrápit zahraniční turisty někde u moře deprimujícím pohledem na naše vypracovaná těla v plavkách .. a to pominu to, že jsme si plavky koupili pro jistotu o číslo větší, kdyby se nám povedlo naše těla vypracovat ještě více. A jelikož jsme minulý rok navštívili jih naší krásné země a na Lipně jsme vystoupali na Stezku korunami stromů, letos jsme nemohli vynechat konkurenční Stezku v oblacích

Ubytování (vřele doporučujeme)

Ubytování jsme hledali v podstatě na poslední chvíli, samozřejmě se nabízelo nějaké to bydlení přímo v resortu. Po ohledání všech možných variant v cenové relaci 400 - 500,- na noc nám strejda google vyplivnul Ubytování U SJEZDOVKY. Za velice příjemných 180,- na noc bez jídla jsme se ubytovali v malém pokoji s kuchyňským koutem, sprchovým koutem a toaletním koutem .. poslední zmíněný kout byl ze zjevných důvodů obehnán zdí. Ubytování je v podstatě 100 metrů od kas střediska, majitelé jsou naprosto v pohodě a i přes informace na stránkách jsme za 4 dny opravdu zaplatili něco málo přes tísíc peněž.

Dolní Morava resort (vřele doporučujeme)

Místní resort nabízí spoustu vyžití, stačí se jen podívat na webové stránky. My jsme tu vyzkoušeli už zmíněnou stezku v oblacích a bobovou dráhu. Obojí můžeme jen vychválit. Pokud se neptáte, jestli je to tam lepší, než na Lipně, nevadí .. je to lepší na Lipně :o) Lipno je prostě zajímavější, interaktivnější, líbivější a je to dál. I tady lze využít lanovky, takže ti, co už mají odmakáno, můžou v klidu odpočívat. Mimochodem na vrcholu stezky v oblacích je taková fajnová lanová síť, pod kterou je mrtě moc metrů vzduch a pak zem .. na té se vyplatí skákat! A k bobové dráze snad ani není co říct, jen že to frčí a drandí a hobluje a sviští a superhustoultradémonicky baví :o)

Kralický klášter (vřele doporučujeme)

U Králik je klášter .. klášter je tedy Kralický .. a pak to je ještě Hora Matky Boží .. a je to tam fajn. Od kláštera je super výhled a kousek od kláštera je rozhledna a hospůdka, kde vaří skvěle pouze pokud máte extrémně velký hlad. A je tam i hrobka .. teda v klášteře, ne v hospůdce :D

Vodopád Malé Moravy (vřele doporučujeme)

Sem se vydejte v sezóně borůvek a máte vystaráno. Cesta k vodopádům je sice nelehká, ale zato posetá borůvkovými keři, které jsou právě díky obtížnosti cesty naprosto plné a nadržené na přítomnost pojídače, aby mohly rodit znovu. Samotný vodopád je fajn .. není to sice žádná Nyjagára (čti nyjagára), ale je to parádní místo na relax, svačinu a popřemýšlení nad nesmrtelností chrousta.

ZOO Park a skanzen Rapotín (vřele nedoporučujeme)

Tohle byl jediný takový jakože skoro možná docela krok vedle. Je pravda, že areál byl pořízen v nějakém stavu .. ale pod pojmem ZOO park a skanzen si prostě představujeme něco jiného, než kombinaci vrakoviště, záchranné stanice ohrožených druhů a vietnamské tržnice s trpaslíky na zahrádku. Byl to smutný pohled na zviřátka, smutný pohled na rezavějící vraky a ještě smutnější pohled na účtenku za vstupné...

Ruční papírna a termály ve Velkých Losinách (vřele doporučujeme)

V rámci oživení kulturního vědění a skvělého obublání jsme se vypravili i do Velkých Losin. Kulturní vědění nám dodala místní Ruční papírna. Skvělá kombinace historie, postupů ruční výroby papíru a praktické ukázky nám dodala elán do bazénů místních termálů :o) Tyto nás geniálně vybublaly, projeli jsme se na tobogánech a zařádili v rychlých proudech.

A tím byl naší dovolené konec. Zpětně je vidět, že nakombinování různých typů zábavy vedlo k parádní dovolené, na kterou s náma nuda nejela.